Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka filmyharlequin.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Údolí Divokých růží

Dobrý den, vítejte na stránce věnované seriálu Údolí Divokých růží (Im Tal der wilden Rosen).
Tento německý romantický seriál byl natočen v roce 2007.

Seriál byl premiérově vysílán od 19.5.2009 do 14.6.2009 v sobotu a v neděli okolo poledne na TV Barrandov.
Seriál byl opakován od 10.10.2009 do 14.11.2009 každou sobotu a neděli odpoledne na TV Barrandov.
Seriál byl opakován od 4.9.2010 do 9.10.2010 každou sobotu a neděli odpoledne na TV Barrandov. Díly z víkendu byly opakovány v pondělí a v úterý dopoledne.
Seriál byl opakován od 4.6.2011 do 9.7.2011 každou sobotu a neděli odpoledne na TV Barrandov.

Seriál byl opakován od 10.2.2013 do 17.3.2013 každou sobotu a neděli odpoledne na TV Barrandov. Díly z víkendu byly opakovány v pondělí a úterý okolo poledne na TV Barrandov.
Dva premiérové díly byly vysílány 23.3.2013 a 24.3.2013 v sobotu a neděli odpoledne na TV Barrandov. Díly z víkendu byly opakovány v pondělí a úterý okolo poledne na TV Barrandov.
Seriál byl opakován od 27.8.2014 do 2.10.2014 od čtvrtku do pátku okolo poledne na TV Barrandov, první týden byl vysílán i ve středu.

Seriál byl opakován od 29.6.2015 do 27.7.2015 od pondělí do středy odpoledne na TV Barrandov.

Údolí Divokých růží - informace o seriálu na ČSFD.CZ
Im Tal der wilden Rosen - informace v angličtině o seriálu na Imdb.com

Údolí Divokých růží - TV Barrandov - informace v češtině na stránkách TV Barrandov

Im Tal der wilden Rosen (TV-Serie) - Informationen wunschliste.de - rozcestník na stránky v němčině

Im Tal der wilden Rosen - informace v němčině o seriálu na Wikipedii

Děj seriálu se odehrává v překrásném prostředí kanadské divočiny. Je zasazen do 19. století, kdy sem přišli první osídlenci. Život zde býval velmi těžký, zvláště pro ženy, jejichž sny a přání zůstávaly muži často nepochopené. Musely také bojovat o svoji rovnoprávnost a uznání...
Romantické příběhy, podobné příběhům z Divokému západu, tentokrát z ženské perspektivy. Natáčeno v majestátních kanadských horách. Série TV filmů znázorňuje silnou vůli, nezávislost žen bojujících s těžkostmi příhraničního života, žen hledajících skutečnou lásku a silných, zamlklých mužů, kteří dokazují hodnotu jejich lásky.

Obsazení
Názvy epizod
Obsah epizod

Hrají:

Maximilian Werner - Tim Ripley
Ralf Bauer - Ken Calhoun
Carin C. Tietze - Doris
Alexander Wussow - farář Lucas
Andreas Herder - šerif
James D. Hopkin - Dr. Keating
Neil Fifer - Cattle Buyer
Jayson Therrien - Dr. Gears
Dan Hoch - Michael

Názvy dílů:
1anotaceCo srdce přikáže(Was das Herz befiehlt)29.   6. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.55)    
2anotaceLásky se nevzdávej(Verzicht aus Liebe)30.   6. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.50)    
3anotaceAž na konec světa(Bis ans Ende der Welt)  1.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.50)    
4anotaceSrdce ve větru(Herz im Wind)  6.   7. 2015 (Barrandov 14.40 ‑ 16.45)    
5anotaceVítězství lásky(Triumph der Liebe)  7.   7. 2015 (Barrandov 14.40 ‑ 16.45)    
6anotaceSrdce nelže(Im Herzen der Wahrheit)  8.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)    
7anotaceDědictví lásky(Vermächtnis der Liebe)13.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)    
8anotaceCesta ke štěstí(Ritt ins Glück)14.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)    
9anotaceŘeka lásky(Fluss der Liebe)15.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)    
10anotaceVrcholy lásky(Gipfel der Liebe)20.   7. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.50)    
11anotaceZkouška srdcí(Prüfung des Herzens)21.   7. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.45)    
12anotaceCesta za štěstím(Zerrissene Herzen)22.   7. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.45)    
13anotaceLáska hory přenáší(Die Macht der Liebe)27.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)    

Již dostupné anotace:

1. díl - 29.   6. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.55)   Na seznam všech dílů
Co srdce přikáže (Was das Herz befiehlt)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19-tého století
Německý romantický seriál (2007) z kanadské divočiny 19. století.
Hrají E. Habermann, O. Bootz, M. Lindbergh, C. C. Tietze, E. Weisgerber a další. Režie O. Dommenget

Děj seriálu se odehrává v překrásném prostředí kanadské divočiny. Je zasazen do 19. století, kdy sem přišli první osídlenci. Život zde býval velmi těžký, zvláště pro ženy, jejichž sny a přání zůstávaly muži často nepochopené. Musely také bojovat o svoji rovnoprávnost a uznání. Tak jako hrdinka prvního příběhu Sarah, půvabná mladá žena, která po smrti svého muže sama vychovává svého syna Timmyho. Spolu se svou matkou Ruth mají malou farmu, kterou obě ženy obhospodařují jen s vypětím všech sil. Peněz nikdy není nazbyt. Sarah by se ráda vrátila ke své původní profesi učitelky, avšak zdejší mravy nepřipouštějí, aby děti vyučovala žena, která je či byla vdaná a má dítě. Na farmě chybí mužská ruka, a tak se Sarah rozhodne uzavřít sňatek z rozumu a provdat se za faráře Bena, který je sám vdovec a má malého syna. Pak se ale nečekaně objeví bratr jejího zemřelého manžela Robert... Po smrti svého muže žije Sarah Ripleyová sama s malým synkem Timem a matkou Ruth, a marně se snaží udržet při životě obchod se dřevem. Kdysi toužila být učitelkou, ale pak se zamilovala a odešla s manželem do kanadské divočiny, do Údolí divokých růží. Muž jí ale přede dvěma roky zemřel, a zdejší obyvatelé by se nesmířili s tím, že učitelkou by mohla být žena, která byla vdaná a dokonce má dítě - jsme totiž hluboko v 19. století. V této situaci vidí Sarah jediné východisko, přijmout nabídku faráře Bena, rovněž vdovce s dítětem - k tomuto kroku ji ostatně přemlouvá i její matka. Sarah ví, že Bena nemiluje, ale je to dobrý člověk a ona si ho váží, láska snad může přijít později. Tehdy se ale na její farmě náhle objevuje Robert, bratr jejího zemřelého muže, se kterým se nikdy předtím nesetkala. Robert totiž žije dost daleko odsud, živí se jako stavitel lodí. Je ve finančních nesnázích, a tak se vrací domů, aby prodal svou část farmy a lesa, které vlastnil společně s bratrem. Robert je bratrovi fyzicky velice podobný, povahou se ale liší - je to nezávislý dobrodruh. Mezí ním a Sarah okamžitě přeskočí jiskra. Sarah si to nechce přiznat, protože už dala své slovo Benovi, také matka ji varuje - Robert je všechno, jen ne rodinný typ. Jenže srdci neporučíš... Roberta ale špehuje syn farářovy sestry Doris, které kdysi Robert zlomil srdce, a tak dvojici přistihne. Sarah si sice pospíší, aby Benovi sama první řekla, že mu vrací slovo, ale její pověst už vzala za své. Ke všemu se Ruth dozvídá, že Robert vlastně přijel proto, aby získal peníze prodejem zděděného majetku, a podezírá ho, že Sarah využil - a také to dceři řekne. Raněná Sarah dává Robertovi peníze, aby ho vyplatila, a už ho nechce vidět. Robert odjíždí, ještě však, ale stačí zachránit život Benovi, který se topí v řece.
Ben Sarah miluje, a požádá ji, aby jejich vztahu dali ještě jednu šanci. Sarah souhlasí - ale v okamžiku, kdy už oba stojí před oltářem a Sarah má říct své "ano", vrací se Robert, který si uvědomil, že bez Sarah nemůže být.
"Ano" pak ale přece jen v kostele zazní - Ruth, matka Sarah, se odhodlá vzít si svého dávného ctitele, obchodníka s hedvábím Karlssona.

2. díl - 30.   6. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.50)   Na seznam všech dílů
Lásky se nevzdávej (Verzicht aus Liebe)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19-tého století
Německý romantický seriál (2007) z kanadské divočiny 19. století.
Hrají S. Neu, H. Krüger Jr., A. Brendler, A. Brucker, S. Gubser a další. Režie O. Dommenget

Hrdinkou druhého příběhu je lékařka Grace, která se v údolí narodila i vyrostla. Vystudovala medicínu a vrátila se sem, aby pomohla svému bratrovi, kterému zemřela žena, a zůstal sám s dcerkou Melly. Své práci a rodině bratra obětovala všechno, takže jí nezbýval čas na založení vlastní rodiny. Navíc najít uprostřed tohoto Bohem zapomenutého kraje vhodného muže nebylo nijak snadné. Až setkání s novým mladým učitelem Jeremym, kterého našla zraněného v lese, a později i jeho synkem Christopherem úplně změnilo její život. Ukázalo se však, že je ženatý – a co víc, žena, která ho opustila, se k němu nečekaně vrátila...

3. díl -   1.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.50)   Na seznam všech dílů
Až na konec světa (Bis ans Ende der Welt)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19-tého století
Německý romantický seriál (2006).
Hrají L. Capell, P. Fichte, J. Voosen, M. Herrmann a další. Režie D. Kehler

Anglická šlechtična a známá spisovatelka lady Helen Wilkenbury přijíždí s komornou Mary do Údolí divokých růži navštívit svého bratra Davida, který tu má farmu. Má to být jen krátká zastávka, pak hodlá pokračovat do New Yorku. David je měl čekat na poštovní stanici, ale není tam, když ženy dorazí do jeho domu, je prázdný. Ještě předtím se ale Helen ve městě setká s Jamesem, mužem, který jí zlomil srdce. Před pěti lety se v Anglii rozešli, a ona se z toho dosud nevzpamatovala, mělo to bohužel i zničující vliv na její spisovatelskou kariéru, nedokázala od té doby napsat ani řádek. James si zjevně vedl lépe - z chudého řemeslníka se vypracoval, je majitelem velké pily a pomýšlí dokonce na stavbu železnice. Na farmě ženy další den objeví patnáctiletou Jenny, která utekla z města poté, co pánví zabila hoteliéra Ernesta Milera, který ji chtěl zneužít. Dívku hledá policie pro vraždu. Helen se jí ujme, vyslechne ji a rozhodne se jí pomoci. A co víc: její příběh ji natolik zaujal, že začne zase psát. Mezitím se vrací bratr David, který o Helenině příjezdu nevěděl, protože si nevyzvedává poštu. Má dobrý důvod se ve městě moc neukazovat: je totiž silně zadlužen, farma je na pokraji krachu, nezodpovědný David promrhal dědictví své i Helenino. Helen se mu snaží pomoci, prodává své šperky. Sbližuje se zase s Jamesem, ale jejich vztah podkopává vzájemná nedůvěra a výčitky. Když je úkryt Jenny prozrazen a ona zatčena, vypraví se David do Calgary, aby tam obstaral svědectví dalších dívek, které Miller zneužil. Helen přichází z New Yorku odpověď od nakladatele, kterému poslala ukázku svého nového románu, je nadšen, posílá i zálohu. Helen ji použije jako kauci na propuštění Jenny. Konečně si vysvětlí s Jamesem, jak to bylo s jejich rozchodem - netušila, že James ji opustil, protože dostal podvržený dopis, kterým ona vztah ukončovala z důvodu společenské nerovnosti - dopis ve skutečnosti napsal David na žádost jejich otce. Helen a James z toho ale učiní závěr, že jejich láska asi nebyla dost silná, když si tak málo věřili. Jenny je osvobozena, David požádá o ruku Mary, které stačil udělat dítě, a Helen odjíždí do New Yorku. Na cestě ale dostavník dohoní James, který přece jen pochopil, že ji nemůže nechat odjet...

4. díl -   6.   7. 2015 (Barrandov 14.40 ‑ 16.45)   Na seznam všech dílů
Srdce ve větru (Herz im Wind)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19. století.
Německý romantický seriál (2006).
Hrají D. Zich, E. Sander, D. Legler, Ch. Reinhart a další. Režie O. Dommenget (88 min)

Budoucí učitelka Melissa Ridingsová přijíždí do Údolí divokých růží, kde se má stát společnicí starší dámy, paní Crossové. Na ranči Crossových žijí ještě tři muži - ovdovělý pan Cross a jeho dva dospělí synové, Tom a Jake. Tom nechce být farmářem, svou budoucnost spojuje s Pacifickou železniční dráhou, která se má přes Rocky Mountains začít stavět. Je rozhodnut prodat železnici svůj podíl na ranči a pozemky, a začít podnikat. Jake je úplně jiný - miluje půdu a hospodářská zvířata, ostře se staví proti úmyslu svého poněkud lehkomyslného bratra. Má ale v rodině těžkou pozici, bratr i otec ho viní ze smrti paní Crossové, která zahynula před několika lety při nehodě kočáru s koňmi, který Jake řídil. Ani Jake si to zřejmě nemůže odpustit, je zasmušilý a do sebe uzavřený. Půvabná a přitom energická Melissa okouzlí oba bratry - ji samotnou ale jednoznačně přitahuje temný a záhadný Jake. Když si ale uvědomí, že se díky ní vztah mezi bratry ještě zhoršil, chce dát výpověď - babička Crossová, která si ji už ale mezitím stačila velmi oblíbit, jí v tom ovšem drobnou lstí zabrání. Její sympatie dodají Melisse odvahu o svou lásku bojovat. Jake však Melisse řekne, že si ji nezaslouží… Tom tajně prodal pozemky, zfalšoval na kupní smlouvě podpisy svého bratra a otce. Když se to provalí, uteče do hor, tam se zraní při pádu ze skály. Jeho zranění ale není vážné. Jake Tomovi nabídne, že jeho pozemky vykoupí. Melissa se konečně dozví pravdu o tragické nehodě, při níž zahynula paní Crossová. Koně řídila ona - byla rozčilená, protože chtěla opustit manžela a odejít z farmy - Jake nechtěl, aby se to otec a bratr dozvěděli, a tak vzal vinu za neštěstí na sebe. Rodinný spor končí vzájemný usmířením - mezi bratry, i mezi otcem a Jakem. Ten se konečně cítí očištěný a připravený přijmout Melissinu lásku. Také pan Cross se rozhodně a požádá o ruku svou dlouholetou přítelkyni, zvěrolékařku Shirley. Na rodinném ranči konečně zavládne pohoda a štěstí.

5. díl -   7.   7. 2015 (Barrandov 14.40 ‑ 16.45)   Na seznam všech dílů
Vítězství lásky (Triumph der Liebe)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19. století.
Německý romantický seriál (2007) z kanadské divočiny 19. století.
Hrají U. Buschhorn, J. Horst, G. M. Halmer, J. Stemberger, C. C. Tietze a další. Režie O. Dommenget

Mladá porodní asistentka Rachel Boneová přijíždí do Údolí divokých růží, aby pečovala o Susan, manželku smírčího soudce Charlese Andersona, starší prvorodičku v pokročilém stupni těhotenství. Susanino těhotenství ale nekomplikuje jen věk, ale i zdravotní stav - její lékař jí po čtyřech potratech další těhotenství přísně zakázal, protože by představovalo přímé ohrožení života. Tuto skutečnost ale Susan před svým mužem tají, a nezmíní se ani Rachel. Rachel se v Údolí seznamuje s mladým zeměměřičem Darrenem Scofieldem, který přijel vyměřit pozemky staré farmy, kterou chce soudce Anderson prodat. Soudcův otec k ní přišel ne právě čestným způsobem: vyhrál ji v pokru. Rodina původního majitele se musela vystěhovat a špatně skončila. Darren a Rachel se do sebe takřka na prvý pohled zamilují, a brzy začnou uvažovat o společné budoucnosti. Do jejich plánů ale dramaticky zasáhnou tragické události. Susan předčasně porodí a při porodu umírá. Dítě je zdravé, ale přes veškerou péči Rachel se Susan nepodařilo zachránit. Zdrcený soudce Rachel obviní z manželčiny smrti a nechá ji zatknout. Její situaci komplikuje ještě příjezd bývalého snoubence Michaela Perrina, který se Rachel nechce vzdát. Nakonec ale ustoupí a přenechává ji svému soku Darrenovi. Ten se snaží jméno Rachel očistit, i když mu hrozí, že když se postaví proti soudci, bude se muset rozloučit se svým celoživotním snem: odkoupit farmu, která ve skutečnosti patřila jeho otci, a na které se narodil. Darren ale nezaváhá, najde lékaře, který znal beznadějný zdravotní stav Susan, a jeho posudkem podezření proti Rachel vyvrátí. Soudce nakonec uzná svou chybu a oběma se omluví - Rachel za to, že ji podezíral, a Darrenovi za čin svého otce. Starou farmu Scofieldových jim pak věnuje.

6. díl -   8.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)   Na seznam všech dílů
Srdce nelže (Im Herzen der Wahrheit)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19. století.
Německý romantický seriál (2007) z kanadské divočiny 19. století.
Hrají T. Wedhorn, M. Grüsser, H.Schwamborn, P. Rapold, A. Wussow a další. Režie D. Kehler

Do Údolí divokých růží přijíždí nový lékař doktor Greg Geers, pohledný mladý vdovec s dcerou Elis. Za docela dramatických okolností - při srážce kočárů - se seznamuje Luisou Fullhamovou, pomocnicí faráře a dobrou duší celé osady. Luisa je také vdova, před osmi lety jí v Anglii zemřel manžel i dcera, a tak se vydala do Kanady, aby unikla bolestným vzpomínkám. Brzy zjišťují, že mají mnoho společného, především živý a činorodý zájem o druhé lidi, v jednom se ale zásadně rozcházejí: zatímco snem doktora Greerse je vybudovat očkovací stanici a bojovat tak s nakažlivými chorobami, především s černými neštovicemi, které už v Údolí zahubily spoustu malých dětí, Luisa jako by měla až pověrečný strach před touto novou, dosud ne úplně vyzkoušenou metodou. Do rodícího se vztahu také rušivě zasahuje guvernér, který se už léta o Luisu ucházel, a měl pocit, že cíl je na dosah. Zcela nevybíravě dr. Greersovi řekne, že pokud se Luisy nevzdá, postará se o to, aby z Údolí musel odejít. Greers se toho nezalekne, je to ale sama Luisa, která jejich vztah ukončuje. Greers, který mezitím zdědil větší sumu peněz po zemřelém otci, je odhodlán vrhnout všechnu svou energii i majetek do uskutečnění svého profesionálního snu: vybudování očkovací stanice. Objedná sérum, a rozhodne se je vyzkoušet nejprve na sobě. Neodhadne ale správně dávkování, a upadne do vysokých horeček. Luisa ho ošetřuje, a přitom mu svěří své tajemství: je ve skutečnosti lékařka, pracovala ve výzkumu v týmu, který vyvinul očkovací látku proti záškrtu. Očkování aplikovala své dceři a manželovi, ti ale do tří dnů zemřeli. Cítí se za jejich smrt vinna, a zanevřela na veškeré moderní léčebné metody. Greers se rychle zotaví, dozvídá se ale, že Luisa se rozhodla vyřešit své dilema odchodem - přijala místo v misii na Aljašce. V poslední chvíli si to ale rozmyslí, zůstane s doktorem Greersem, vybudují spolu očkovací stanici a zvítězí nad neštovicemi.

7. díl - 13.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)   Na seznam všech dílů
Dědictví lásky (Vermächtnis der Liebe)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19. století.
Německý romantický seriál (2007) z kanadské divočiny 19. století.
Hrají Ch. Beyerhaus, F. Fitz, J. Breuer, M. Peitsch a další. Režie D. Kehler

Julie Mossová přijíždí do Údolí divokých růží ze své rodné Anglie, aby se provdala. Odpověděla na sňatkový inzerát Anthonyho Cartera, a on ji po několikaměsíčním dopisování požádal, aby s ním sdílela život na jeho farmě v Rocky Mountains. Na nádraží ji sice čeká muž, kterého zná z fotografie, není to ale její nastávající, nýbrž jeho syn Justin. Anthony Carter před šesti týdny zemřel, a Julie, která v Anglii všechno opustila, je náhle v cizí zemi úplně sama. Navíc v tu dobu už kvůli špatnému počasí nepopluje zpátky do Anglie nejméně několik týdnů žádná loď, a tak jí Justin nabídne, aby zatím zůstala na farmě jako jeho host. Justin vzápětí při návštěvě u notáře s úžasem zjišťuje, že jeho otec této neznámé ženě odkázal polovinu svého majetku. Julie o tom ale zjevně netušila, ostatně nevypadá vůbec jako nějaká zlatokopka; právě naopak, je to přímá, energická, čestná a pracovitá žena. Prohlásí, že dědictví nepřijme, a aby se Justinovi revanšovala za pohostinství, rozhodne se příst a prodávat vlnu. Julie na Justina silně působí, a sama je jím také přitahována. Cítí ale, že Justin má zábrany, které jsou rozhodně něčím víc než jen společenskými ohledy. Justin má totiž tajemství: je ženatý, jeho žena Susan je už léta duševně nemocná. To kvůli ní se přestěhoval z New Yorku, kde byl makléřem na Wall Street, do Rocky Mountains, kde je vyhlášené sanatorium. Společně se svou tchyní paní Brooksovou o Suzan pečuje, ale ačkoli už oba utratili prakticky všechny peníze, naděje na vyléčení se už dávno rozplynuly. Justin má v úmyslu farmu prodat. Bohatý podnikatel Ernest Miller z Chicaga mu za farmu a pozemky nabízí 5 tisíc dolarů. Chce tu totiž postavit hotel, je přesvědčen, že Rocky Mountains se stanou po vybudování Pacifické železnice turistickým rájem, navíc tu objevil léčivé sirné prameny. Na farmě se náhle objevuje Justinův přítel Andrew, poněkud zhýčkaný potomek velmi bohaté rodiny, která kdysi financovala Justinova studia. Nyní ovšem náhle zchudla - což ovšem Justin netuší. Andrew potřebuje nutně peníze, nejprve si je chce od Justina půjčit, pak se snaží prostřednictvím Julie - dědičky Justinova otce - dostat ke snadno zpeněžitelným pozemkům, a nakonec svého přítele docela sprostě okrade. Julie stojí celou dobu věrně při Justinovi, který už nechce nikomu věřit. Podporuje ji paní Brooksová, která ví, že stav její dcery je beznadějný, a že si Justin zaslouží novou ženu. Andrew nakonec umírá při nehodě poté, co se s ním Justin smíří a odpustí mu, umírá také Susan, takže Justin je volný pro Julii, a svoje štěstí najde i paní Brooksová, kterou o ruku požádal pan Miller. Nebe nad Rocky Mountains je bez mráčku - navíc se Justin z dodatku k závěti dozví, že Julii mu vlastně vybral jeho otec, který tušil, že brzy zemře.

8. díl - 14.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)   Na seznam všech dílů
Cesta ke štěstí (Ritt ins Glück)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19. století.
Německý romantický seriál (2007) z kanadské divočiny 19. století.
Hrají F. Lahme, W. Carpendale, R. Lindermann, H. Zierl a další. Režie O. Dommenget

Cassie Millsová je spíš kovboj než mladá dáma. Jejímu otci Dickovi to ale vůbec nevadí - nemá ostatně mužského dědice pro svou ne moc dobře prosperující farmu s hovězím dobytkem. Zato žijí Millsovi v přátelských vztazích se svými sousedy - Abem Rossem a jeho synem Fredericem, který je výtečný pianista, k životu na farmě ale nemá nejmenší chuť - a ani předpoklady. Pak ale Dick Mills přijme nového zaměstnance, tajuplného kovboje Cala Witherse. Rozumí svému řemeslu, ale na kovboje má až příliš velký rozhled - Dick mu ne zcela důvěřuje, zato Cassie se do něj rychle zamiluje. Dickův instinkt byl svým způsobem správný: Cal opravdu není obyčejný kovboj. Je jediným dědicem jedné z největších kanadských železničních společností, kterou dosud vedla jeho matka. Je ale těžce nemocná a ví, že už nebude dlouho žít, proto Cala, který vždycky toužil žít svobodným životem kovboje, povolává k zodpovědnosti. Cal požádá Cassii o ruku a o to, aby ho k matce doprovodila - už jako jeho oficiální snoubenka. Na místě Cassie rychle zjistí, proč Cal tak toužil uniknout z domova: jeho matka je tvrdá, vypočítavá, obchodnice každým coulem. Chudá nevěsta se jí samozřejmě nezdá, ostatně už má pro Cala vhodnou partii dávno vybranou, a vůbec nepochybuje o tom, že prosadí svou. Když Cassie zjistí, že Cal není schopen zříci se zodpovědnosti za rodinný podnik, volí raději rozchod, protože tuší, že společný život by jim žádné štěstí nepřinesl. Vrací se domů, kde zatím došlo k tragické události: její otec Dick spadl ze střechy a zlomil si páteř, přežil sice, ale je natrvalo upoután na kolečkové křeslo. Starost o farmu padá cele na Cassii. V Abeho hlavě se zrodí plán: co takhle dát dohromady Cassii s Fredericem, stejně jsou od dětství kamarádi, a farmy spojit? Abe má i jiné starosti - Dicka přijela ošetřovat jeho sestra Virginie, kterou kdysi velice miloval. Virginie sice nikdy na farmě žít nechtěla, odjela do města, ale život se jí nevyvedl, ovdověla a je bez prostředků. Přijme teď Abeho plaché dvoření? Cassie se vrací, zjišťuje, že farma je silně zadlužená, souhlasí tedy s tím, že si Frederica vezme. Když ale Frederic dostává zprávu, že byl přijat na konzervatoř v Paříži, oba kamarádi se spolu rozumně domluví a Cassie opatří Fredericovi prostředky na cestu, aby mohl tajně odjet - jeho otec by k tomu nikdy nesvolil. Za Calem přijíždí jeho kamarád kovboj Jack, který pracuje u Millsů. Vyloží mu, jaká je na farmě situace, a Cal cítí, že musí Cassii pomoci. Koupí pro ni plemenné býky, jejichž chov by mohl farmu spasit, ale vzpomínky ho zasáhnou naplno, uvědomí si, že bez Cassie nemůže žít, a vypraví se do Údolí divokých růží. Když zjistí, že Cassie je těhotná, není už o čem dál uvažovat. Jejich svatba se koná zároveň se svatbou Aba a Virginie, a přijíždí na ni i Calova matka: rezignovala na to, že prosadí svou vůli, a železniční společnost proměnila v nadaci

9. díl - 15.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)   Na seznam všech dílů
Řeka lásky (Fluss der Liebe)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19. století.
Německý romantický seriál (2008) z kanadské divočiny 19. století.
Hrají E. M. Grein, Ph. Brenninkmeyer, P. Sattmann, E. Leesch, A. Wussow a další. Režie O. Dommenget

Lily Wrightová přijela do Údolí divokých růží po smrti svých rodičů, aby tu žila u svého bohabojného strýčka Warrena a tety Mildred. Strýc, původně učitel, který musel odejít z města, když v sebeobraně nešťastnou náhodou zabil muže, který chtěl znásilnit Mildred, je drobným chovatelem ovcí, nedaří se mu ale, těžce se protloukají, a teď ovce právě dostaly nějakou nemoc a umírají. To všechno přispívá k tomu, že už tak přísný strýc je ještě zasmušilejší, a s Lily plnou života, moc nevychází. Ta má aspoň zastání u tety Mildred, sestry své zemřelé matky. Lily má také vdanou přítelkyni Carol, vrtošivou dívku, jejíž bratr Graham o Lily velmi usiluje. Lily se ale do vdávání ještě nechce, a tak ráda přijme nabídku majitele pily Henryho Castletona, aby mu dělala účetní a pomocnici. Henry, vdovec v nejlepších letech, je totiž velmi zajímavý muž, a Lily to k němu silně přitahuje. Castleton chce v údolí postavit přehradu. Graham, který je ředitelem místní banky, mu slíbil úvěr, a Castleton už má vyhlídnuté místo, kde řeku přehradí. Bohužel přitom dojde k zaplavení pozemků Lilyina strýčka. Castleton je rozhodnut nabídnout mu vysoké odstupné, Lily se ale bojí, že to strýce zničí. Její vztahy s ním velmi pošramotila skutečnost, že odmítla Grahamovu žádost o ruku - strýc si sliboval, že bude zajištěná, kromě toho má pocit, že se Lily, o kterou se Graham ucházel dost násilnicky a veřejně ji políbil (i když proti její vůli), nechovala dost mravně. Když Graham zjistí, že ho Lily odmítla kvůli Castletonovi, rozhodne se pomstít - odřekne mu úvěr. Ve vzteku mu dokonce v noci zapálí stáj s koňmi. Castletonovi dělníci ho ale podpoří, nabídnou mu dokonce své vlastní skromné finanční prostředky. Pořád je tu ale záležitost se strýčkovými pozemky, a Lily, která si neví rady se svými city, se rozhodne vrátit do Heleny. Taktním zásahem mladého faráře, který rozvíjející se vztah mezi Castletonem a Lily pozoroval, se ale podaří její rozhodnutí zvrátit. Farář nabídne strýci Warrenovi místo učitele, a ten je nakonec rád, že už nemusí hospodařit, protože farmářem byl stejně jen z donucení a vůbec k tomu neměl vztah. Odstupné od Castletona mu pomůže dostat se z dluhů Štěstí Lily a Castletona už nic nestojí v cestě, zvláště když chytrá Carol svého bratra zpacifikuje tím, že mu najde jinou, pro něj vhodnější nevěstu.

10. díl - 20.   7. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.50)   Na seznam všech dílů
Vrcholy lásky (Gipfel der Liebe)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19. století.
Německý romantický seriál (2008) z kanadské divočiny 19. století.
Hrají A. Schalaudek, A. Röhner, P. Ketnath, R. Bauer a další. Režie St. Bartmann

Kate Mulliganová a Terence Hudson se znali už od dětství a byli vždycky nejlepšími přáteli. Samozřejmým vyvrcholením vztahu bylo jejich zasnoubení. Od chvíle, kdy Terence požádal Kate o ruku, však uplynuly dlouhé dva roky a mezitím se mnohé změnilo. Terence sloužil jako důstojník v armádě a Kate se stala zdravotní sestrou. Po dlouhém odloučení přijíždí Terence konečně do města, aby se s Kate oženil. Mají však spolu brzy odjet do Indie. Kate se chce rozloučit s rodnými horami, a tak si chce udělat ještě poslední výstup na horu, kterou milovala od dětství. Při sestupu se však zraní. Pomůže jí mladý strážce národního parku Matt Stevens a Kate s ním nečekaně stráví noc v jeho chatě... Nemůže však zrušit dané slovo. Ani pro Terence to není jednoduché, protože miluje jinou ženu, ale ani on nedokáže porušit svůj slib a je rozhodnut vzít si Kate za každou cenu...

11. díl - 21.   7. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.45)   Na seznam všech dílů
Zkouška srdcí (Prüfung des Herzens)
Mají silnou vůli, jsou nezávislé, hledají skutečnou lásku. Takové jsou ženy žijící v kanadské divočině 19. století.
Německý romantický seriál (2008) z kanadské divočiny 19. století.
Hrají K. Weitzenböck, H. Duryn, A. K. Stecher, A. Reimer-Duffy a další. Režie S. Bartmann

Angela Arnetová přijíždí do Údolí divokých růží se svou desetiletou dcerou Lucy, aby zapomněla na minulost. Její manžel ji týral, a ona ho jednou v hádce odstrčila nešťastnou náhodou tak, že spadl ze schodů a zabil se. Angela je švadlena a v Údolí chce pracovat u Mabel Poltranové, která tu má malý módní salon. Mabel v Údolí šťastná není - touží po životě ve velkoměstě a je rozhodnuta dostat se tam prostřednictvím sňatku s místním šerifem Joem Carmodym, který ji bezmezně miluje. Joe si zažádal o místo státního maršála a v to skládá všechny své naděje na budoucnost s Mabel. Už při příjezdu se Angela seznamuje s bohatým místním rančerem Philem Greasonem, kterému okamžitě padne do oka. Stará se o ni i o Lucy, kterou si získá tím, že jí daruje poníka. Jejich vztah se utěšeně rozvíjí, ale pak jednoho dne najde Angela Mabel v jejím saloně mrtvou. Nejdřív to vypadá, že smrt zavinil nešťastný pád, při kterém se uhodila do hlavy, Angela ale přijde podle stop na jejím oděvu na to, že Mabel vůbec nezemřela v salonu, že ji sem někdo už mrtvou přinesl. Spolu se svým sousedem Russelem začíná pátrat po tom, kde se to mohlo stát, po městečku se ale začnou šířit pomluvy, které živí šerif Joe: že totiž Mabel zabila Angela, aby mohla převzít její salon. Angelina minulost vychází díky šerifovi najevo, a ona získává nálepku vražednice. Phil tomu ani na okamžik nevěří, s Russelem pátrá dál, najdou místo činu a na něm důkaz, že tu byl i Joe: šerif se nakonec Philovi přizná, že Mabel zahynula nešťastnou náhodou, v hádce, když jí řekl, že místo státního maršála nedostal, a ona odmítla si ho vzít. Mabel se mezitím rozhodla z městečka raději odjet, ale Phil ji ještě stačí dohonit. Vše se šťastně končí svatbou, novým šerifem se stává Russel.

12. díl - 22.   7. 2015 (Barrandov 14.50 ‑ 16.45)   Na seznam všech dílů
Cesta za štěstím (Zerrissene Herzen)
 
Německá romantická minisérie (2008), která volně navazuje na předchozí seriál.
Hrají: A. Schalaudek, A. Röhner, P. Ketnath, R. Bauer a další. Režie: St. Bartmann

Romantické příběhy podobající se Divokému západu z ženské perspektivy. Natáčeno v majestátních Canadských horách, tyto TV filmy znázorňují silnou vůli, nezávislost žen bojujících s těžkostmi příhraničního života, hledajících skutečnou lásku silných, zamlklých mužů, kteří dokazují hodnost jejich lásky.Do Údolí divokých růží v srdci kanadské divočiny se přistěhoval z Irska vdovec Ed Richards se dvěma dcerami. Zakoupil pozemek, na kterém si staví ranč, má ale mocného nepřítele v nejbohatší statkářce z Údolí, pánovítě staré paní Helen Berensonové. Ta žije na sousedním ranči se svou snachou Helen a vnukem Ronem. Ron a starší Edova dcera Julia se do sebe zamilují, ale když Ed zjistí, že Helen Berensonová poručila svým honákům, ale hnali dobytek přes jeho pole a ničili mu úrodu, vmete jí do tváře, že je zlodějka, a svá pole obežene ostnatým drátem. Mezi rančery vypukne válka, ve které není pro lásku místo...

13. díl - 27.   7. 2015 (Barrandov 14.45 ‑ 16.45)   Na seznam všech dílů
Láska hory přenáší (Die Macht der Liebe)
 
Závěr německé romantické minisérie (2008), která volně navazuje na předchozí seriál.
Hrají: K. Kühnel, R. Bauer, N. F. Gnädig, M. Rapold, R. Hunold, J. D. Hopkin a další. Režie: M. Keusch

Romantické příběhy podobající se Divokému západu z ženské perspektivy. Natáčeno v majestátních Canadských horách, tyto TV filmy znázorňují silnou vůli, nezávislost žen bojujících s těžkostmi příhraničního života, hledajících skutečnou lásku silných, zamlklých mužů, kteří dokazují hodnost jejich lásky.Footografka Emily Wheelerová se vrací do rodného Údolí divokých růží, aby svým aparátem zachytila krásu zdejší přírody i tvrdý život jeho obyvatel. Její bratr Ted, který je zvěrolékařem, najde v lese dívku v bezvědomí, která se sice probere, ale nemůže si vůbec na nic vzpomenout. Je to Monica Rodhamová, dcera nejbohatšího hoteliéra v Kanadě, kerou přepadli lupiči, a u Teda se jí tak zalíbí, že mu neprozradí svou totožnost ani tehdy, když se na ni rozpomene. Do Emily se zamiluje Tedův přítel, majitel hotelu v městečku Helena, Ted. Ona jeho city opětuje, jenže má své temné tajemství. Její zrak ohrožuje šedý zákal, a brzy přestane úplně vidět. S Tedem se proto rozchází, protože chce ještě dokončit svou fotografickou knihu. Ale Ted se nevzdává, a nedovolí ani, aby to vzdala Emily...

Kontakt: filmyharlequin@centrum.cz

Filmy Harlequin (nově i na DVD) - Rozcestník romantických seriálů: filmyharlequin.juk.cz/serialy/
Mapa stránek - RSS kanál změn na filmyharlequin.juk.cz/serialy/


Romantické seriály : Romantické filmy : Danielle Steelová - Rosamunde Pilcherová - Inga Lindström - Moře lásky - Nora Robertsová
České seriály | Kriminální seriály


Poslední modifikace 07.06.2020, 16:00:31

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace